Telefonla Randevu - 168 Çağrı Merkezi

 Türk Kızılayı Sağlık Grubu; Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantılarında

Daha önce 6 defa gerçekleştirilen ve sağlık sistemine yön veren kamu ve özel sektörün zirve isimlerini bir araya getiren Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) tarafından 13-17 Nisan 2016 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen ‘Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları’nın yedincisine Türk Kızılayı Sağlık Grubu olarak katılım sağladık.
 
Türk Kızılayı’nı temsilen Sağlık Grubumuz Kartal Tıp Merkezi Direktörü Ümit TEKİN, Kartal Tıp Merkezi Sistemler Yönetimi Müdürü Şefik ÖZTÜRK, Genel Merkez Pazarlama Birim Yöneticisi Mehmet Urcun CANEL ve Kayseri Hastanesi Anlaşmalı Kurumlar Birim Yöneticisi Neslihan PAKKAN katılım sağlamıştır. 
 
Sağlık sektöründe yaşanan gelişmeleri değerlendirmek için Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SGK, Maliye Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Özel Hastaneler, Kamu Hastaneleri, Üniversite Hastaneleri, Sağlık Kuruluşları ve Sigorta Şirketleri bir araya geldi. 
 
Sağlık sektöründeki değişim ve yenilikleri değerlendirmek için düzenlenen toplantının ana amacı; sektörün sorunlarına, sektörün tüm paydaşlarının bir araya geleceği toplantılarla birlikte ortak çözüm alternatifleri oluşturmak ve daha önemlisi ülkemizin kaliteli ve sürdürülebilir bir sağlık sistemine kavuşmasının önünü açmaktır.
 
Sağlık sektörünün sorunlarını gündeme taşıyıp tüm paydaşları bir araya getirerek ortak çözüm alternatiflerinin oluşturulmasına zemin hazırlayan OHSAD Kurultayının ilk oturumunda küçük ve orta ölçekli kuruluşların geleceği konuşudu.
 
Moderatörlüğünü Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yrd. Tarkan Alpay ve SGK Başkan Yardımcısı Dr. Orhan Koç’un gerçekleştirdiği Küçük ve Orta Ölçekli Sağlık Kuruluşlarının Geleceği konulu oturumda konuşmacı olarak yer alan isimler şöyle: Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yrd. Hüseyin Çelik, GSS Genel Müdürü Dr. İsmet Köksal, Pendik Şifa Hastanesi Süleyman Yılmaz, Akdeniz Hastaneleri Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Cenk Bayaz, Çorlu Optimed Hastanesi Dr. Ayhan Arslan.
 

Hastane ve Tıp Merkezlerimiz