Telefonla Randevu - 168 Çağrı Merkezi

 Altıntepe Tıp Merkezinde Ağız, Diş ve Çene Sağlığı…

Altıntepe Tıp Merkezi Ağız, Diş ve Çene Sağlığı

Ağız, diş ve çene hastalıklarının her türlü tedavisinde ve takibinde hizmetinizdedir. Diş tedavisi çocukluktan başlar. 3-12 yaş arası tüm çocukların diş problemleri ile ilgilenirken gerekli ağız hijyeni ve eğitimi verilmektedir. Gelecek nesilleri bugünkülere kıyasla ağız ve diş sağlığı açısından çok daha sağlıklı ve bilinçli kılma amacıyla hizmet verilmektedir.

Diş çürüklerinin ve diş eti hastalıklarının engellenmesi ortodontik bozuklukların oluşmasını engellemeye yönelik çalışmalar kapsamında Ağız, Diş ve Çene Sağlığı polikliniğimizde;

Protetik Diş Tedavisi (Protez):

Protez; hastalarımızın arzu ettikleri gülüş dizaynının planlandığı, full porselen kaplama yapıldığı, zirkonyum gibi materyallerin kullanıldığı bir yaklaşımdır. Ayrıca, gece plağı ile diş gıcırdatma problemleri de tedavi edilmektedir.

Protez Uygulamaları:

Kron ve Köprü uygulamaları ile diş eksiklikleri tamamlanırken, estetik diş problemleri de giderilmektedir. Ayrıca tam dişsizlik ve bölümlü dişsizlik vakalarında;

* Alt-Üst total protez uygulamaları,

* Alt-Üst parsiyel protez uygulamaları,

* Alt-Üst implant üzeri overdenture protez uygulamaları,

* Hassas tutuculu protez uygulamaları

yapılmaktadır.

Cerrahi İşlemler:

Tedavi edilemeyecek derecede madde kaybına uğramış dişlerin ve gömülü dişlerin çekimi ile beraber, çene kemiklerini ilgilendi­ren tüm rahatsızlıkların cerrahi tedavileri yapılmaktadır.

Çene Cerrahisi:

Çene cerrahisine ilişkin tüm uygulamalar, tecrübeli hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır.

* Gömülü diş veya kök ameliyatları,

* Çene kisti ameliyatları

* İmplant uygulaması

İmplant Tedavisi:

İmplant uygulanması ile tek diş eksikliklerinin ya da çoklu diş eksikliklerinin giderilmesi amaçlanmaktadır. Tam dişsizlik vakalarda implant üzeri overdanture protez tedavisi ya da implant sayısı arttırılarak sabit protez tedavisi uygulanmaktadır.

Periodontoloji:

Diş eti hastalıkları, diş eti çekilmesi, diş eti iltihabı ve periodontal doku hastalıkları hekimlerimiz tarafından tedavi edilmektedir. Ayrıca serbest diş eti grefti, yönlendirilmiş diş eti grefti gingavoplasti gibi her türlü dişeti ve periodontal doku ile ilgili ameliyatlar uygulanmaktadır.

Panoromik Film:

Diş hekiminin tanı koymasında yardımcı olan panoromik röntgenler çekilmektedir. Tamamen dijital ortamda alınan görüntüler sayesinde hastaların daha az radyasyona maruz kalması sağlanmaktadır.

 

Detaylı bilgi için;

Altıntepe Tıp Merkezi

0216 489 55 06 – 07 – 08 – 09 

Hastane ve Tıp Merkezlerimiz